м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Як вибрати зубну щітку дитині

Як вибрати зубну щітку дитині

Зубна щітка – обов’язковий атрибут догляду за ротовою порожниною. І застосовувати її потрібно вже відразу після прорізування першого різця в дитини. Але, незважаючи на уявну простоту девайса, батьки не розуміють, що їм потрібно, чи підійде така зубна щітка їхньому малюкові. Стоматологи клініки StudioDent підготували гайд щодо вибору аксесуарів для чищення зубів у дітей різного віку.

Основні тези

Під час вибору зубної щітки потрібно орієнтуватися на вік дитини. Міняти девайс потрібно, як і дорослим, кожні 2-3 місяці. А якщо малюк перехворів на ангіну, стоматит будь-якої етіології, не потрібно витримувати рекомендований термін. Купіть відразу ж новий гігієнічний девайс, а від старого позбудьтеся.

Вибір зубної щітки залежно від віку

Вибір зубної щітки для дитини залежить від її віку та етапу розвитку. Основні рекомендації для кожного вікового етапу:

  1. Для немовлят (0-2 роки) обирайте щітки з дуже м’якою щетиною, щоб не пошкодити ніжні ясна, перші зуби і з безпечних матеріалів. Головка має бути маленькою, легко поміщатися в роті й не травмувати молочні зуби. Ручка – зручна для батьків, оскільки в цьому віці чищення зубів виконують дорослі.
  2. Щітка для малюків (2-4 роки) повинна мати м’яку щетину, але при цьому ефективно видаляти наліт. Широка ручка допоможе утримувати його і вчитися чистити зуби самостійно. А яскраві кольори або малюнки улюблених персонажів мультфільмів зроблять процес чищення цікавішим.
  3. Для дітей 5-7 років вибирайте щітки з трохи жорсткішою щетиною. Вона допоможе ефективно видаляти наліт на молочних зубах. Головка має бути трохи більшою, ніж у девайса для дітей більш раннього віку, але все ще маленькою для дитячого рота. Прилад повинен мати зручну ручку для самостійного використання, бажано з гумовими вставками.
  4. Для дітей 8-12 років – у цьому віці у дітей починають прорізуватися постійні зуби, і їм знадобиться девайс із більш жорсткою щетиною. Головка – середнього розміру для чищення молочних і постійних зубів. Ручка має бути зручною для самостійного використання і правильної техніки чищення зубів. Колір, наявність яскравих персонажів – на смак власника щітки.

Якщо дитина готова, можна спробувати електричний девайс. Але їх не застосовують для дітей молодше 3 років. Вибирайте девайс із м’якою головкою і спеціальними режимами для чищення молочних зубів. Крім того, міняйте насадки на електричному приладі кожні 3 місяці. Якщо щетина зношена або деформована, пора купити новий девайс.

Зубна щітка, що підходить за віком і етапом розвитку, допоможе сформувати в дитини звичку правильного чищення зубів і збереже її здоров’я.

Яку щітку вибрати — ручну чи електричну

Ручна щітка звичніша, електрична зручніша. Першу можна назвати бюджетним варіантом, друга до таких не належить. І ту, й іншу можна використовувати для догляду за ротовою порожниною.

Який девайс вибрати — електричний чи ручний — вирішують батьки дитини. Загальні рекомендації стоматологів клініки StudioDent:

  1. Для малюків (до 3 років) – починайте з простої зубної щітки, щоб малюк звик до процесу чищення зубів.
  2. Для дітей від 3 років — електричний девайс може бути хорошим вибором, якщо дитина погано контролює техніку чищення. Але ручний кращий, оскільки його власнику потрібно вивчити правила догляду за ротовою порожниною.
  3. Для дітей від 6 років і старше — вони можуть усвідомлено користуватися електричним девайсом. Тому тут на перший план виступає економічний фактор, оскільки ручний прилад значно дешевший за електричний.

Плюси і мінуси ручної щітки

ПеревагиНедоліки
  • розвиток навичок правильного чищення;
  • менший ризик пошкодження ясен;
  • легкість у використанні та доступність;
  • простота в догляді;
  • різноманітність розмірів і форм;
  • менший шум і вібрація;
  • безпека і простий контроль для батьків;
  • доступна для будь-якого віку;
  • невелика вартість.
  • менш ефективне чищення;
  • гігієнічна процедура вимагає часу і зусиль;
  • труднощі з мотивацією, оскільки догляд за зубами не особливо цікавий малюкові;
  • відсутні додаткові функції;
  • можуть бути труднощі з використанням у дітей з обмеженими можливостями.

Плюси та мінуси електричної зубної щітки

Електрична зубна щітка — пристрій для чищення зубів, який працює на основі механічного руху її голівки, що забезпечує інтенсивніше й ефективніше очищення емалі, порівняно з ручним пристроєм.

ПлюсиМінуси
  • ефективніше видалення нальоту й очищення поверхонь різців, іклів, молярів і премолярів;
  • оснащена різними типами насадок;
  • наявність додаткових функцій для більш якісної гігієни.
  • вартість – значно вища, ніж ручна;
  • насадки також потрібно міняти кожні 3 місяці – їхня ціна також вища, ніж ручного девайса;
  • може викликати дискомфорт у дітей через шум і вібрацію.

Вибір зубної щітки дитині — сфера відповідальності батьків. Але вони не тільки повинні придбати девайс, а ще й навчити ним користуватися, контролювати якість гігієнічних процедур.

Незалежно від типу пристрою, ключовим фактором є правильна техніка чищення зубів. Після появи першого зубика відвідайте стоматолога. Лікарі сімейної стоматології StudioDent проведуть профілактичний огляд, допоможуть вибрати потрібні девайси для дітей різного віку. У нашій клініці працює окреме дитяче відділення, де приймають кваліфіковані дитячі стоматологи.

Не чекайте проблем, приходьте на профілактичні огляди. Запис проводиться за телефонами, у формі зворотного зв’язку. Ми знаходиться в Борисполі, приймаємо пацієнтів з усієї України та гостей нашої країни.