м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Професійна чистка

Професійна чистка зубів

Професійне чищення зубів — це процедура, яку виконує стоматолог або гігієніст для видалення зубного нальоту і каменю з поверхні емалі та під яснами.

Рекомендовано проводити її 1-2 рази на рік або за призначенням лікаря. Це допомагає підтримувати здоров’я ясен, запобігає розвитку карієсу та інших захворювань порожнини рота, покращує загальний стан зубів.

Показання та протипоказання

Професійне чищення зубів проводиться за бажанням і за показаннями. Методи, які використовує лікар, залежать від віку пацієнта і поточного стану ротової порожнини. Першу чистку рекомендується робити у віці 2-3 років після прорізування молочних різців, іклів і премолярів.

Показання до процедури:

 • наявність бактеріального нальоту і зубного каменю;
 • схильність до утворення зубного нальоту з різних причин;
 • гінгівіт, захворювання пародонту;
 • підготовка до протезування або ортодонтичного лікування зубів.

Професійне чищення — це неінвазивна безпечна маніпуляція, абсолютні протипоказання відсутні. Але в деяких випадках її рекомендують відкласти на деякий час.

Відносні протипоказання:

 • підвищена чутливість зубів;
 • тріщини, карієс або сильно запалені ясна;
 • після операції — вилучення зуба або встановлення імплантату;
 • алергічні реакції на матеріали або розчини для промивання порожнини рота.

Звертаємо увагу! Вагітність не є протипоказанням. Навпаки, чистку рекомендовано провести жінкам у цей період, оскільки через гормональні зміни часто виникає гінгівіт. Патогенна флора може нашкодити майбутній дитині.

Як проводиться процедура

Професійне чищення – це плановий захід, проводиться тільки за попереднім записом. Спеціальна підготовка не потрібна.

Етапи процедури:

 1. На початку процедури стоматолог або гігієніст проводить огляд порожнини рота, оцінює стан ротової порожнини.
 2. Видалення зубного каменю і нальоту за допомогою ультразвукового скалера з поверхні емалі та під яснами. У деяких випадках лікар може використовувати ручні скребки.
 3. Після видалення нальоту і зубного каменю лікар або гігієніст приступає до полірування емалі. Це допомагає зробити її гладкою і блискучою, що ускладнює скупчення нальоту в майбутньому.

Наприкінці процедури пацієнт прополіскує рот антисептичним розчином для зменшення бактеріального навантаження і профілактики запалення. Після чого лікар розповість про правила гігієни, за необхідності призначить антибактеріальну терапію.

Методи професійного чищення для пацієнтів різного віку

Спосіб очищення зубів від нальоту та каменю обирає лікар з огляду на вік пацієнта. Протокол, який використовує стоматолог:

 • молодший дошкільний вік — молодший шкільний вік — використовуються спеціальні щітки та пасти;
 • середній шкільний вік — підліток — чистка щітками, Air flow;
 • підлітки від 14 років і дорослі пацієнти — ультразвукове чищення, Air flow, обробка спеціальними пастами і щітками.

Правила догляду за зубами після процедури

Після професійного чищення зубів потрібно дотримуватися правил догляду за порожниною рота. Це допоможе зберегти результати процедури та запобігти повторному утворенню зубного нальоту та каменю.

Рекомендації щодо догляду за яснами і зубами:

 1. Чистіть зуби 2 рази на день м’якою щіткою і пастою, що містить фтор. Уникайте сильного тиску на зуби, щоб не пошкодити емаль.
 2. Використовуйте флос або йоржики — це допомагає прибрати наліт і залишки їжі з місць, недоступних для звичайної зубної щітки.
 3. Не споживайте у першу добу після чистки пігментованих продуктів, таких як кава, чай, вино і куріння, щоб запобігти фарбуванню зубів. Виключіть вживання напоїв, що містять кислоту або цукор.
 4. Уникайте жорсткої та твердої їжі протягом кількох годин. Ясна будуть подразнені, не потрібно їх додатково травмувати.
 5. Харчуйтеся збалансовано, вживайте фрукти, овочі та білкові продукти для підтримки здоров’я зубів і ясен.

Відвідуйте стоматолога для регулярних професійних чисток та огляду зубів. Це допоможе виявити карієс та інші захворювання на ранній стадії.

Ціна професійного чищення зубів Борисполі

Лікарі сімейної стоматології StudioDent проводять професійне чищення зубів пацієнтам різного віку. Вартість процедури залежить від методів, які буде використовувати стоматолог. Ціни можна уточнити за номерами телефону, під час відвідування стоматологічної клініки. Ми знаходимося в Борисполі, приймаємо жителів і гостей міста.

Часті запитання

Скільки коштує чистка Air flow у Борисполі?

Вартість процедури дивіться в розділі “Ціни” нашої стоматологічної клініки.

Чи можна провести професійну чистку самостійно?

Ні, навіть стоматологи звертаються по допомогу до своїх колег.

Чи буде боляче під час процедури?

Ні, дискомфорт можливий. Але болю не буде.

Я вагітна. Чи можна мені провести професійну чистку?

Так, процедура безпечна для жінки і майбутньої дитини. Оптимально провести її під час другого триместру вагітності. Але якщо виношування протікає без патологій, жінка добре почувається, то процедуру можна провести в будь-який час.