м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Шинування зубів

Шинування зубів

Шинування — встановлення фіксувальної шини в разі надмірної рухливості зубів. Це один з ефективних методів лікування, які застосовують у разі їх розхитування, захворювань пародонту. Дозволяє попередити травми мобільних зубів, їхню втрату.

Лікарі сімейної стоматології StudioDent проводять шинування різців, іклів і премолярів у складі комплексного лікування пародонтиту. Процедуру проводять за попереднім записом, вона не спричиняє дискомфорту, знеболювання не потрібне. Відгуки про шинування зубів переважно позитивні.

Показання та протипоказання

Шинування — це неінвазивна процедура. Показання до встановлення стоматологічних конструкцій:

  • пародонтит із підвищеною мобільністю зубів;
  • рухливість різців, іклів, премолярів, молярів після травми;
  • переломи щелепи;
  • підготовка до хірургічного, ортопедичного лікування для зміцнення зубів;
  • після лікування брекетами для попередження повернення різців, премолярів і іклів у попереднє положення. Є альтернативою ретенційної капи.

Установка шини на зуби абсолютно безпечна, не потрібне значне обточування емалі. Заборонено проводити процедуру за відсутності показань. Відносні протипоказання:

  • алергічна реакція на використовувані матеріали;
  • поганий стан зубів — коронкова частина зруйнована, присутні значні дефекти. У цьому разі шинування неефективне, потрібно підібрати інший метод лікування;
  • необхідність негайного лікування, яке не допускає тимчасового варіанту, такого як шинування.

Вагітність і лактація, вік до 18 років не є протипоказанням до встановлення шини на щелепі. Будь-який випадок слід обговорити зі стоматологом.

Види шинування

Класифікація ґрунтується на тривалості використання і методі встановлення стоматологічної конструкції. Виділяють тимчасове (у разі травм, після встановлення брекетів) і постійне носіння шини (у разі захворювань пародонту і розхитування зубів).

За методом шинування:

  • з використанням скловолокна;
  • за допомогою бюгельних протезів;
  • за допомогою коронок.

Метод і тривалість носіння стоматологічної конструкції залежить від діагнозу пацієнта.

Як проводиться процедура

Спеціальної підготовки до шинування не потрібно. Усі необхідні процедури – очищення від зубного каменю і нальоту, лікування проводять завчасно. Етапи шинування:

  1. Стоматолог проводить огляд зубів і рентген для оцінки їхнього стану, визначення показань до шинування.
  2. Потім зуби, які підлягають шинуванню, ізолюються від сусідніх і слизової оболонки. Це забезпечує чисту і суху робочу поверхню.
  3. Поверхню зуба, на яку буде нанесено матеріал для шинування, обробляють спеціальним агентом для поліпшення адгезії матеріалу до емалі.
  4. Після підготовки стоматолог наносить спеціальний композитний матеріал на емаль і моделює його, щоб досягти бажаної форми і положення. Цемент полімеризується за допомогою лампи.
  5. Після застигання матеріалу стоматолог проводить перевірку прикусу і необхідну корекцію. Зуби повинні стояти в правильному положенні і забезпечувати якісне пережовування їжі.

Після встановлення шини стоматологічної проводиться полірування емалі. Це допоможе надати природний зовнішній вигляд і забезпечує гладку поверхню.

Тривалість процедури залежить від складності випадку, кількості зубів, що підлягають шинуванню, і наявності ускладнень. У середньому маніпуляції займають від 30 хвилин до 1 години.

Термін носіння стоматологічної конструкції залежить від показань до їх встановлення. Тимчасові встановлюють на кілька тижнів, напівпостійні – від кількох місяців до кількох років, постійні використовують для довічного носіння.

Догляд за ротовою порожниною після шинування

Після процедури дотримуйтесь рекомендацій стоматолога щодо догляду за зубами. Що потрібно робити пацієнтові:

  • Перші кілька днів уникайте жування твердих і липких продуктів, таких як горіхи або карамель. Це попередить пошкодження шини. Також уникайте гарячих і холодних напоїв або їжі, оскільки в перші кілька днів чутливість зубів буде підвищеною.
  • Дотримуйтесь гігієни порожнини рота, використовуйте м’яку щітку і флос. Не використовуйте зуби для відкривання упаковок або інших предметів, які можуть призвести до пошкодження шини.

Звертаємо увагу! Якщо у вас виник біль, підвищилася чутливість емалі, обов’язково повідомте про це стоматолога.

Скільки коштує шинування зубів у Борисполі

Наша стоматологічна клініка проводить шинування зубів за показаннями. Ми приймаємо жителів міста, Києва та області, гостей нашої країни. Ціна шинування зубів у Борисполі вказана в прайсі, її можна уточнити, зателефонувавши за номерами телефонів, представленими на сайті.

Звертаємо увагу, що лікування карієсу, професійне чищення від зубних відкладень не входить у вартість встановлення шини.

Часті запитання

Чи може шина порушити мовлення, якість артикуляції?

Так, це чужорідне тіло в роті, його наявність впливає на якість мовлення. Але якщо конструкцію встановлено правильно, то пацієнт швидко звикає до неї. Якість мовлення поліпшується.

З якого матеріалу виготовлена шина?

Найкращий варіант – це спеціальне скловолокно. Воно дуже міцне, гіпоалергенне, не відчувається в роті, не створює містків холоду, не змінює чутливість емалі.