м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Лікування карієсу

Лікування карієсу

Карієс — це найпоширеніше захворювання зубів серед населення планети. Згідно зі статистикою, понад 90% людей страждають на нього в тій чи іншій формі. Причини патології — дія карієсогенних бактерій. Лікування полягає у видаленні зруйнованого шару емалі та пломбування зуба. Прогноз сприятливий, особливо в разі раннього звернення.

Лікарі сімейної стоматології StudioDent проводять лікування карієсу на всіх стадіях у дорослих і дітей. Медичний центр розташований у Борисполі, приймаємо жителів міста, України та гостей нашої країни.

Симптоми

Карієс — це процес руйнування твердих тканин зуба, спричинений дією кислот, що виділяються бактеріями внаслідок розщеплення вуглеводів у їжі. Симптоми карієсу залежать від стадії захворювання.

Типові ознаки:

 • біль або чутливість до термічних і хімічних подразників;
 • зміна кольору емалі — від білої до чорної плями;
 • наявність порожнини в зубі;
 • пошкодження структури зуба — розшарування, поява тріщин або руйнування емалі зуба;
 • неприємний запах із рота.

На початкових стадіях пацієнт не відчуває болю, дискомфорту. За відсутності лікування площа ураження збільшується, приєднуються неприємні відчуття.

Стадії карієсу

Карієс проходить кілька стадій розвитку, починаючи від первинних ознак до серйозних пошкоджень зубної тканини. Стадії захворювання з типовою симптоматикою представлені в таблиці.

ПочатковийМоже протікати без видимих симптомів і виявляється зазвичай за допомогою рентгенівських знімків.
ПоверхневийФормується невелика порожнина на поверхні зуба. Його можна виявити візуально або за допомогою зонда. Біль, дискомфорт у пацієнта відсутній.
СереднійУражено дентин, це спричиняє болісні відчуття під час споживання гарячого, холодного або солодкого. Візуально виявляється каріозна порожнина.
Глибокий карієсДентин практично зруйнований, інфекція наближається до зубного нерва (пульпи). Присутній біль, гостра реакція на будь-які подразники.

Коли звернутися до лікаря

Будь-яка зміна відтінку емалі, поява крапок або павутинки тріщин — це привід до звернення до стоматолога.

Корисно знати!!! Не потрібно чекати болю. Карієс – це той випадок, коли своєчасне звернення до фахівця допомагає уникнути ускладнень перебігу цього захворювання. Що раніше ви звернетеся до лікаря, то швидше і легше проходить лікування зуба.

Діагностика

Карієс має характерну симптоматику. На ранній і середній стадії достатньо стандартного стоматологічного огляду. Діагностика захворювання:

 1. Візуальний огляд — стоматолог оглядає зуби пацієнта за допомогою дзеркала і зонда для виявлення ознак карієсу на поверхні зубів. Обов’язково проводиться перевірка реакції пацієнта на температурні подразники.
 2. Рентгенографія — дає змогу стоматологу побачити зміни всередині зуба і під емаллю, ураження дентину і розвиток карієсу в зоні контакту між зубами. Дає змогу виключити пульпіт і періостит. Як правило, достатньо прицільного рентгена ураженого зуба.

Лікування

Стандарт терапії — виявити причину захворювання, видалити уражені тканини, закрити очищену порожнину фотополімерною пломбою. У деяких випадках проводять реставрацію зуба, можливе встановлення коронки або вініра. Обсяг лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Важливо!!! На початкових стадіях (біла пляма) хороші результати може дати ремінералізація емалі. У цьому випадку можна уникнути розвитку середнього та глибокого карієсу.

Алгоритм лікування середнього та глубокого карієсу:

 1. Постановка діагнозу.
 2. Препарування уражених тканин зуба.
 3. Встановлення фотополімерної пломби. У разі глибокого карієсу використовують ізолюючі лікувальні прокладки, що унеможливлюють контакт тканин зуба і пломбувального матеріалу.

Для лікування початкового і поверхневого карієсу знеболювання, як правило, не потрібне. Для середнього і глибокого обов’язкове використання провідникової анестезії, седації — для маленьких дітей, дорослих пацієнтів за бажанням.

Чому нам довіряють пацієнти

Стоматологічна клініка StudioDent проводить лікування всіх видів карієсу в дорослих і дітей. Чому нам довіряють пацієнти:

 • досвідчені лікарі та середній медичний персонал;
 • сучасне обладнання та якісний пломбувальний матеріал;
 • клініка повного циклу — пацієнту не потрібно шукати, де зробити рентген, бігати від стоматолога-терапевта до хірурга для знеболювання;
 • застосовуємо сучасні анестетики, які дозволені для всіх пацієнтів, включно з дітьми та вагітними жінками.

Ціна лікування карієсу в Борисполі

Вартість лікування залежить від стадії захворювання, об’єму ураження зуба і медичної допомоги, яку буде надано пацієнту. Уточнити її можна в адміністратора клініки, у розділі “Ціна” на нашому сайті.

Часті запитання

Чи може відновитися емаль після лікування?

Вона може відновитися, тільки якщо карієс виявлено на ранній стадії, коли ще можливо провести ремінералізацію. У всіх інших випадках стандартом лікування є видалення уражених тканин і встановлення пломби.

Скільки коштує вилікувати глибокий карієс у Борисполі?

Ціну представлено у відповідному розділі сайту, її можна уточнити в адміністратора клініки.

Що буде, якщо не лікувати?

Эмаль, дентин продовжують руйнуватися. На пацієнта чекає пульпіт, флюс і видалення зруйнованого зуба.