м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Навчання основам гігієни зубів

Навчання основам гігієни зубів

Навчання гігієни, правил догляду за зубами і ротовою порожниною загалом – це один із методів роботи лікаря-стоматолога. Він повинен донести пацієнтові 2 прості речі:

 • достатня гігієна можлива лише за умови регулярного догляду за ротовою порожниною з дотриманням усіх правил;
 • завдання лікаря – розповісти і навчити, а пацієнта – ретельно виконувати його рекомендації.

Без правильного догляду за ротовою порожниною на зубах накопичується наліт, у ньому безперешкодно розмножується патогенна флора. Результат – запалення ясен, підвищується ризик розвитку карієсу, інших захворювань ротової порожнини.

Лікарі сімейної стоматології StudioDent проводять професійну гігієну ротової порожнини, навчають правилам догляду, дають рекомендації щодо вибору зубної щітки і пасти, додаткового обладнання – флосів, іригаторів, інших інструментів.

Коли починати навчання?

Перший візит дитини до стоматолога має відбутися одразу ж після прорізування перших зубів. Лікар огляне їх, дасть рекомендації батьками. На цьому етапі він пояснює дорослим, як доглядати за молочними зубами в малюка.

Основні рекомендації в цьому віці:

 • полоскання чистою водою після кожного прийому їжі;
 • мінімум цукру і солодощів;
 • пустушки бажано взагалі виключити, якщо використовуєте, то регулярно промивати їх чистою водою.

Частота відвідувань зубного лікаря в цьому віці – 1 раз на 3 місяці. У малюків дуже тонка емаль, карієс і пульпіт розвиваються практично блискавично. Від білої плями до ураження пульпи може пройти всього кілька тижнів.

Навчання гігієни у віці від 3 і до 5 років

У цьому віці батьки повинні приводити дитину на огляд кожні 6 місяців. На цьому етапі малюки схильні до наслідування, тому навчання має проходити в ігровій формі з позитивним забарвленням.

Лікар використовує іграшки, красиві чашки для полоскання рота, іграшки-персонажі казок і мультфільмів. Додатково стоматолог дасть рекомендації батькам малюка.

Основні моменти в цьому віці:

 • полоскання зубів після їжі;
 • чищення зубів 2 рази на день;
 • тривалість обробки ротової порожнини – 2 хвилини/сеанс;
 • особливу увагу приділяти жувальній поверхні премолярів, фісурам, оскільки в них скупчуються залишки їжі.

Якщо дитині потрібен додатковий догляд, то лікар допоможе підібрати фторвмісну пасту, можливо, призначить ремінералізацію зубів, дасть рекомендації щодо вибору зубної щітки.

Навчання дітей від 5 років до середнього шкільного віку

У цей період найкращим способом навчання гігієни ротової порожнини є бесіда з демонстрацією техніки чищення зубів. На початковому етапі лікар підкреслює важливість здоров’я різців, премолярів, молярів для загального фізичного розвитку.

Завдання лікаря – пояснити правильний алгоритм чищення зубів:

 1. Вимити руки і прополоскати рот водою.
 2. Промити щітку і нанести на неї правильну кількість зубної пасти – не більше горошини. Надлишок засобу не поліпшить якість гігієни.
 3. Правильно чистити зуби.
 4. Прополоскати рот, вимити щітку і зберігати її в стаканчику.

На цьому етапі лікар допомагає батькам вибрати зубну щітку відповідно до віку дитини. Відвідувати стоматолога в цьому віці потрібно також 1 раз на півроку.

Навчання підлітків і дорослих

Це найскладніша категорія пацієнтів. Виправити сформовані навички непросто. Багато хто навіть не намагається вислухати лікаря.

Завдання стоматолога в цьому випадку – донести до пацієнта інформацію в зрозумілій формі, попередити, чим загрожує порушення правил гігієни і до яких проблем це може призвести.

Бесіда проводиться тет-а-тет, стоматолог ще раз розповідає алгоритм чищення зубів, показує на моделях правильні рухи щіткою. Також лікар допоможе підібрати пасту, жорсткість щетини щітки. Якщо для якісної обробки порожнини рота, ясенних кишень потрібен іригатор, то стоматолог дасть рекомендації щодо вибору приладу.

Навчання гігієни в стоматологічній клініці StudioDent

Навчання гігієни проводиться на поточному прийомі у лікарів нашої клініки. Бесіда проходить індивідуально, лікар орієнтується на результати поточного огляду ротової порожнини пацієнта, його вік, готовність співпрацювати. Кабінети оснащені необхідним обладнанням – макетами, малюнками, моніторами, на які виводиться інформація.

Звертаємо увагу! Стоматологи клініки не проводять групові заняття, не виїжджають з лекціями до шкіл, дитячих садків.

Навчання гігієни порожнини рота в стоматології Борисполя

Це входить у вартість лікування зубів, професійної гігієни. Ми знаходимося в Борисполі, приймаємо жителів міста, району, Києва та області, гостей нашої країни.

Часті запитання

Як проводиться навчання правилам гігієни в клініці?

Основний метод – особиста бесіда з елементами демонстрації.

Коли проводиться навчання правил гігієни?

На кожному прийомі у стоматолога-гігієніста, пародонтолога, ортопеда. Завдання лікаря не тільки провести лікування, а й допомогти пацієнту попередити розвиток ускладнень.

Чи обов’язково проходити навчання правилам гігієни ротової порожнини?

Ні, ми не наполягаємо, але бажано прислухатися до рекомендації лікаря. Це зменшить ризик розвитку карієсу, інших захворювань зубів і ясен, знизить витрати пацієнта на їх лікування.