м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Видалення молочного зуба

Видалення молочного зуба

Молочні зуби тимчасові, але випадати повинні вчасно. Видалення такого різця, ікла або корінного в ранньому віці рекомендується тільки за показаннями стоматолога із застосуванням знеболювальних препаратів.

У дитячому відділенні сімейної стоматології StudioDent у Борисполі проводять видалення молочних зубів у маленьких пацієнтів міста, області, а також ми приймаємо гостей нашої країни за попереднім записом і в разі гострого болю.

Показання та протипоказання

Видалення молочних зубів рекомендовано в таких випадках:

  • Незворотні каріозні ураження і збереження одиниці неможливе або недоцільне.
  • Травми.
  • Постійні різці, ікла і премоляри не можуть правильно прорізатися — молочні ускладнюють їхнє прорізування через неправильне розташування або з інших причин.
  • Якщо молочні зуби заважають нормальному формуванню прикусу або правильному розташуванню постійних, ортодонт запропонує їх видалити.
  • Інфекції, запалення, які спричиняють страждання в дитини і за неможливості провести лікування щадними методами.
  • Висока рухливість молочної одиниці, яка доставляє дискомфорт.

Рішення про проведення операції ухвалює дитячий стоматолог з огляду на результати огляду дитини. Абсолютне протипоказання до видалення молочного різця, ікла і премоляра — це неготовність до його випадання природним шляхом навіть у молодшому і середньому шкільному віці і при цьому відсутність будь-яких захворювань — карієсу, пульпіту.

Відносні протипоказання:

  • гостре запалення або інфекція, не пов’язана з карієсом та іншими захворюваннями ротової порожнини;
  • недостатньо сформована кісткова тканина в ділянці молочного зуба;
  • рецидив хронічних важких захворювань;
  • вроджені або набуті аномалії в структурі щелеп.

Звертаємо увагу! Усі процедури в дитячому відділенні нашої стоматологічної клініки проводяться з використанням ін’єкційних і місцевих анестетиків. Тому попередньо потрібно провести алергопроби. В іншому разі видалення буде проводитися без анестезії.

Як проходить процедура

Процес видалення молочного зуба досить простий для досвідченого дитячого стоматолога і займає небагато часу. Етапи процедури:

  1. Лікар проводить огляд ділянки, в якій розташований молочний зуб, ротової порожнини загалом. За показаннями роблять рентгенограму, щоб краще бачити положення зуба і навколишніх тканин. Але в переважній більшості випадків це не потрібно.
  2. Після дезінфекції ротової порожнини лікар вводить знеболювальні препарати або обробляє ними область навколо молочного різця, ікла, моляра.
  3. Після того як анестезія починає діяти, лікар за допомогою пінцета та інших інструментів видаляє зуб. На рану накладають стерильний тампон для зупинки кровотечі. Батьки або маленький пацієнт приберуть його самостійно через деякий час.
  4. Стоматолог розповість батькам дитини, як доглядати за поверхнею рани, дасть рекомендації щодо харчування, гігієни рота і приймання анальгетиків за необхідності.

Процес видалення молочного зуба займає всього кілька хвилин. Після процедури слід виконувати рекомендації лікаря. Антибіотики не призначаються, полоскання розчинами антисептиків також не потрібні. Досить дотримуватися правил гігієни, обов’язково обполіскувати рот водою після їжі.

Повторного огляду через добу після видалення молочного зуба, як правило, не потрібно. Але якщо біль посилюється, з’явився дискомфорт, неприємний запах із рота, слід звернутися до лікаря.

Ціна екстракції молочного зуба

Вартість процедури дивіться в розділі “Прайс” нашого сайту. Уточнити ціну можна в адміністратора стоматологічної клініки за номерами телефону, вказаними на сайті, під час особистого відвідування.

Чому нам довіряють батьки пацієнтів:

  • кваліфіковані дитячі стоматологи;
  • індивідуальний підхід до кожної дитини;
  • процедури проводяться з використанням безпечних анестетиків;
  • намагаємося зберегти кожен різець, ікло, премоляр — спочатку лікування зубів, видалення виключно за показаннями.

Видалення молочного зуба — неприємна процедура. Дитина відчуває страх і це цілком природні відчуття. Наші лікарі проведуть усі маніпуляції швидко, без болю і додаткового стресу для малюка.

Часті запитання

Чи потрібно виривати молочні зуби заздалегідь до прорізування постійних?

Ні, оскільки вони формують місце в щелепі для постійних різців, іклів і корінних. Без показань екстракцію не проводять.

Чи можливий розвиток кровотечі після видалення молочного зуба?

Імовірність, звичайно, існує. Але якщо не чіпати лунку руками, язиком, дотримуватися рекомендацій лікаря, ризик розвитку кровотечі наближається до нуля. Але якщо в дитини в анамнезі захворювання крові, то обов’язково повідомте лікаря. Він вживе додаткових запобіжних заходів.