м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Фторування зубів

Фторування зубів

Фторування зубів — це процедура, під час якої на їхню поверхню наносять препарати, що містять сполуки фтору. Він допомагає захистити емаль від руйнування кислотами, які виробляє мікробіом рота, а також сприяє її зміцненню. Ремінералізація рекомендується як дітям, так і дорослим пацієнтам.

Стоматологи сімейної клініки StudioDent проводять фторування емалі за показаннями для всіх пацієнтів. Усі маніпуляції не спричиняють болю і дискомфорту, знеболювання не потрібне.

Показання та протипоказання

Фторування здорових зубів проводиться в домашніх умовах за допомогою лікувальних паст. Показання для процедури в стоматологічній клініці:

 1. Підвищений ризик карієсу — діти, підлітки, вагітні жінки та люди з ослабленим імунітетом входять до зони ризику щодо розвитку цього захворювання, тому лікарі рекомендують провести професійне фторування емалі.
 2. Наявність початкових ознак карієсу — на стадії білої плями ремінералізація допоможе зупинити руйнування емалі без пломбування.
 3. Порушення структури емалі, її гіпоплазія, часте відбілювання, надлишок кислої їжі в раціоні — показана процедура фторування зубів для дорослих пацієнтів.
 4. Під час лікування ортодонтичних проблем — брекети, стоматологічні пластини ускладнюють виконання гігієнічних процедур, у пацієнтів підвищується ризик розвитку карієсу. Ремінералізація допомагає захистити емаль від карієсогенних бактерій.

Фторування зубів — безпечна процедура, але у деяких пацієнтів можуть бути протипоказання або обмеження до її проведення. Ремінералізація заборонена в таких випадках:

 • алергія на фтор, інші компоненти препаратів, які використовує лікар;
 • надмірний прийом фтору через питну воду з високим його вмістом;
 • важкі захворювання нирок, оскільки фториди виводяться через сечовидільну систему;
 • діти першого року життя.

Якщо у вас були випадки алергії на фторвмісні препарати, присутні будь-які хронічні захворювання, то повідомте про це лікаря.

Етапи процедури

Процедура фторування зубів залежить від обраного методу і використовуваних матеріалів. Етапи ремінералізації емалі:

 1. Підготовка — стоматолог або гігієніст проводить огляд ротової порожнини пацієнта. Це дасть змогу оцінити стан емалі, виключити протипоказання до ремінералізації. За показаннями проводиться гігієнічне чищення та лікування зубів, захворювань ясен.
 2. Ізоляція різців, іклів, корінних — це дає змогу запобігти контакту складів для ремінералізації з м’якими тканинами, слизовою оболонкою і поліпшити ефективність гелю або фторлаку.
 3. Нанесення фторовмісного препарату — стоматолог розподілить його на поверхні зубів за допомогою пензля, аплікатора або іншого інструменту. Потім препарат залишають на емалі на 10-15 хвилин.
 4. Зняття ізолювальних матеріалів та ополіскування рота.

Після ремінералізації лікар дасть рекомендації щодо догляду за зубами. Спеціальних методів не потрібно, достатньо проводити звичні гігієнічні процедури, приходити на огляд 2 рази на рік.

Звертаємо увагу! Ремінералізація не є лікувальною процедурою. Вона ефективна на ранніх стадіях карієсу, якщо утворилася порожнина, то її доведеться пломбувати. Фторування — це профілактика карієсу, безпечний спосіб зміцнення емалі зубів.

Як часто можна проводити фторування

Кількість і частота обробок залежить від обраного методу і препарату. Якщо лікар обробляє гелями, то лікування проводиться курсом із 10-15 процедур. Повторна обробка — через 6 місяців.

Якщо стоматолог вибрав фторлак, то він зберігається на емалі протягом тривалого часу. Курс – 3-5 обробок. Повтор проводять також через 6 місяців.

Фторування зубів у Борисполі

Україна розташована в зоні з низьким вмістом природного фтору у воді. Тому ремінералізація рекомендована практично кожному жителю країни.

У сімейній стоматології StudioDent проводять фторування емалі в дітей, дорослих пацієнтів за допомогою фторлаку і фторовмісних гелів. Лікарі підберуть лікувальні пасти і розчини для ополіскування рота, дадуть рекомендації щодо їх використання.

Скільки коштує ремінералізація емалі молочних зубів в Україні

Ціна фторування зубів у дитини в Борисполі залежить від обраного методу, препарату і кількості процедур. Вартість однієї обробки представлена в розділі “Прайс”, її можна уточнити в адміністратора клініки за номерами телефонів, представлених на сайті.

Ремінералізація — це планова процедура, вона не належить до ургентних станів у стоматології. Тому проводиться тільки за записом.

Часті запитання

Фторування безпечне для дитини?

Так, під час процедури лікар стежить, щоб маленький пацієнт випадково не проковтнув препарати для ремінералізації. Оброблювана зона відокремлюється від м’яких тканин ізолювальними матеріалами.

Чи можна самостійно проводити фторування зубів?

Так, використовуйте фторовмісні пасти, розчини для ополіскування рота. Але ефективніший варіант — це процедури в стоматологічній клініці.

Чи можливі ускладнення під час ремінералізації?

Процедура неінвазивна. Єдине можливе ускладнення — це алергія на компоненти гелю або лаку. Клініка оснащена всіма необхідними засобами для купірування реакції непереносимості.