м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Пластика вуздечки язика та губ

Пластика вуздечки язика та губ

Слизові складки язика і губ, які забезпечують їх прилягання до кісток щелепи, називаються вуздечками. При неправильному їх формуванні у дитини рекомендується звернутися до дитячого стоматолога. В іншому випадку у малюка можуть виникнути проблеми з ссанням, а пізніше – з вимовою. Як правило, операції по пластиці вуздечок нескладні, а їх вартість невелика. У місті Бориспіль їх виконують спеціалісти клініки «StudioDent». Доступні ціни та безболісне лікування гарантовані!

Функції вуздечки

Вуздечка язика є особливою складкою слизової оболонки ротової порожнини, продовження її середньої лінії. Вона тягнеться по нижній частині язика від її середини до основи ясен в області нижніх передніх різців і з’єднує мову з нижньою щелепою. При підйомі мови вгору або відведенні убік ця перетинка утримує її на зразок вуздечки, звідки і походить назва.

У роті людини розташовані три вуздечки:

  • верхньої губи;
  • нижньої губи;
  • язика.

До функцій усіх трьох входять:

  • формування правильного прикусу;
  • правильне функціонування слизової оболонки;
  • чіткість вимови;
  • коректна робота м’язів обличчя;
  • правильне харчування (особливо у дитячому віці).

Суть недоліків вуздечки язика полягає в її неправильному кріпленні: верхній кінець розташовується не в середині язика, а ближче до кінчика, часом – біля самого кінчика. Цей недолік отримав назву “коротка вуздечка”, або “анкілоглосія”. У принципі, вуздечка при цьому може мати нормальні розміри (приблизно 3 см). Складка, що знаходиться поблизу кінчика язика, порушує нормальне функціонування органу, обмежуючи його рухливість. До того ж вона стає причиною формування неправильного прикусу та затримує розвиток нижньої щелепи. Недолік, як правило, проявляються з перших днів життя дитини, частіше зустрічаються у хлопчиків. Його наявність суттєво ускладнює процес вигодовування. Діти з таким дефектом часто недоїдають, оскільки годування займає багато часу і нерідко переривається через втому дитини. В результаті малюк погано додає у вазі та відстає у розвитку.