м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Лікування пародонтозу

Лікування пародонтозу

Пародонтоз (пародонтит) – захворювання, яке зачіпає тканини, що оточують зуби. Воно супроводжується запаленням ясен (гінгівітом) і руйнуванням опорних тканин (пародонту), кісток і зв’язок, що в кінцевому підсумку може призвести до втрати різців, іклів, молярів.

Причиною, як правило, є неправильна гігієна порожнини рота, накопичення нальоту і каменю на зубах, куріння, генетична схильність, системні захворювання. Лікування пародонтозу охоплює професійне чищення, усунення запалення і, в більш серйозних випадках, хірургічне втручання для відновлення пошкоджених тканин.

Симптоми

Пародонтоз на ранніх стадіях протікає безсимптомно, тому регулярні візити до стоматолога для огляду допоможуть виявити захворювання на ранній стадії та запобігти його прогресуванню.

Характерні ознаки патологічного процесу:

  • кровоточивість і запалення ясен;
  • почервоніння, набряклість і болючість м’яких тканин ротової порожнини;
  • відступ ясен від зубів, утворення ясенних кишень, які заповнюються бактеріями і залишками їжі, спричинюючи подразнення і запалення;
  • неприємний запах із рота (галітоз), спричинений бактеріальною активністю в ротовій порожнині;
  • мобільність зубів, нестійкість під час жування;
  • наліт і камінь на поверхні емалі;
  • зміни в прикусі або в положенні зубів.

Звертаємо увагу! Будь-який із цих симптомів – це привід для звернення до стоматолога. За відсутності лікування підвищується ризик втрати здорового зуба.

Стадії пародонтозу

Виділяють 3 стадії пародонтозу. Вони відрізняються ступенем ураження тканин пародонту, зв’язкового апарату зубів. Стадії пародонтозу з поясненнями стоматологів сімейної стоматології StudioDent дивіться в таблиці.

Стадія захворюванняПояснення лікарів
Початкова стадіяЗапалення поширюється на тканини пародонту і зв’язки. Це спричиняє утворення кишень між яснами і зубом. У них накопичується наліт і залишки їжі. При своєчасному лікуванні прогноз сприятливий.
Середня стадіяКишені стають глибшими, можлива різка атрофія кісткової тканини. Оголюються шийки зубів, можливе їх розхитування.
Важка стадіяТканини пародонту зруйновані, вони не утримують зуби. Прогноз несприятливий. Лікування тривале, зберегти зуби вкрай складно.

Діагностика

Діагностика захворювання охоплює низку методів, які дають змогу оцінити стан пародонту і визначити ступінь ураження.

Що відбувається на прийомі в лікаря:

  1. Клінічний огляд порожнини рота та оцінка стану ясен, зубів і тканин пародонту. Лікар звертає увагу на кровоточивість ясен, їх набряклість і почервоніння, утворення ясенних кишень.
  2. За допомогою пародонтального зонда стоматолог вимірює глибину ясенних кишень, що дає змогу визначити ступінь ураження тканин пародонту.
  3. Проводиться рентгенографія для оцінки стану тканин, які підтримують зуби. Вона допомагає виявити втрату кісткової маси та оцінити тяжкість ураження.
  4. Оцінка стану прикусу, його вплив на стан пародонту.

Після проведення діагностики лікар визначає ступінь тяжкості пародонтозу і розробляє план лікування та догляду за порожниною рота.

Лікування

Лікування пародонтозу спрямоване на усунення запалення, відновлення уражених тканин пародонту і запобігання подальшому руйнуванню. Його обсяг призначають індивідуально.

Етапи лікування:

  1. Професійне чищення зубів – видалення нальоту і зубного каменю за допомогою ультразвуку. У деяких випадках показаний відкритий кюретаж для видалення відкладень з ясенних кишень. Це хірургічне втручання, яке проводять під місцевим знеболенням.
  2. Застосування лікарських препаратів – промивання розчинами антисептиків, призначають антибіотики, протизапальні засоби для боротьби з патогенною мікрофлорою і зменьшення запалення.

Лікування проводять у домашніх умовах. У разі сильного запального процесу лікар призначить контрольні огляди. На прийомі стоматолог проводить промивання ясенних кишень, обробку їх антисептиками.

У разі важкого пародонтозу і значної втрати кісткової тканини може знадобитися хірургічне втручання – наприклад, трансплантація тканин або зменшення ясенних кишень.

Після завершення лікування стоматолог дасть рекомендації щодо профілактики рецидиву захворювання. Вона охоплює регулярне професійне чищення зубів від нальоту і відкладень, використання флосів, іригаторів.

Скільки коштує вилікувати пародонтоз у Борисполі

Вартість лікування захворювань пародонту вказана в розділі “Ціни” нашого сайту.

Фактори, які впливають на ціну лікування пародонтозу в Борисполі:

  • тяжкість захворювання;
  • вид професійного чищення – закритий або відкритий кюретаж;
  • кількість відвідувань стоматолога;
  • чи проводиться одночасно лікування зубів;
  • чи потрібне хірургічне втручання, подальше протезування та його обсяг.

Тому в першу чергу – проводиться обстеження пацієнта, а потім адміністратор проведе необхідні розрахунки. Наша стоматологічна клініка приймає жителів Борисполя, гостей нашого міста і країни.

Часті запитання

Як проводиться закритий кюретаж?

Лікар за допомогою ультразвукового скалера видаляє зубний камінь і наліт, потім проводить полірування емалі. Процедура неінвазивна, знеболювання не потрібне.

Як проводиться відкритий кюретаж?

Це операція, під час якої стоматолог відшаровує ясна від шийки та коренів зуба, проводить їх очищення від відкладень. Після чого м’які тканини встановлюються на місце, накладаються шви. Процедура інвазивна, проводиться під місцевим знеболенням, показана за тяжкої стадії захворювання.

Наскільки сприятливий прогноз?

На ранніх стадіях відбувається стійка ремісія, у разі важкої форми – можливо, знадобиться нарощування кісткової тканини і протезування.