Лікування пародонтиту
Пародонтит — це запальне захворювання ясен і тканин, які оточують і підтримують зуби. Супроводжується руйнуванням альвеолярних частин щелеп. На початковій стадії пацієнта турбує лише незначна кровотеча з ясен, до лікаря, як правило, не звертаються.
При прогресуванні захворювання з’являються ясенні кишені, виникає надмірна рухливість зубів. За відсутності лікування можуть бути втрачені здорові різці, премоляри, моляри, а імплантація в цих випадках ускладнена.
Симптоматика
Виділяють 3 стадії захворювання. Вони хоча й мають подібну симптоматику, але патологія прогресує і вони стають більш вираженими. Стадії та характерні ознаки з поясненнями лікарів сімейної стоматології StudioDent дивіться в таблиці.
Стадія | Симптоматика |
Початкова (легка) | Глибина ясенних кишень не більше 4 мм, за знімками визначається незначне руйнування міжзубних кісткових структур. Рухливість зубів мінімальна або відсутня. |
Середня | Глибина ясенних кишень становить до 6 мм. Кісткова тканина зруйнована на ½ кореня зуба, виявляється значна рухливість зубів. |
Важка | Глибина кишень понад 6 мм, значна деструкція кісткової тканини, значна рухливість зубів. |
Крім того, на всіх стадіях присутні такі симптоми:
- кровоточивість ясен;
- зубний наліт і камінь;
- випадання зубів;
- запалення ясен, виділення гною з ясенних кишень;
- неприємний запах із рота.
У важких випадках можливе утворення абсцесів, збільшення підщелепних вузлів, підвищення температури.
Причини захворювання
Причин розвитку пародонтиту безліч. І не завжди це порушення правил гігієни. Чому виникає захворювання:
- ураження бактеріальною флорою;
- травми порожнини рота, зокрема аномалії прикусу, вуздечки, вузькі щелепи, скупченість зубів;
- загальносистемні захворювання – цукровий діабет, імунодефіцити різної етіології, ендокринні розлади;
- захворювання нирок;
- хвороба Альцгеймера.
Звертаємо увагу! Незадовільна гігієна, куріння, нестача поживних речовин не є основними причинами пародонтиту. Це чинники, що провокують розвиток захворювання.
Діагностика пародонтиту
Діагностика пародонтиту – це методи для оцінки стану ясен, тканин, що оточують зуби, і рівня кісткової тканини. Як проводиться обстеження:
- Лікар оглядає порожнину рота, оцінює стан ясен, наявність зубного каменю.
- За допомогою спеціальних інструментів (зондів) стоматолог вимірює глибину просторів між яснами і зубами. На цьому етапі він визначає наявність ясенних кишень, оцінює їхній стан, інфікування бактеріальною флорою.
- Рентген – допоможе виявити зміни в кістці, зменшення її щільності та втрату кісткової маси.
У разі гнійних процесів рекомендується зробити забір матеріалу для обстеження. Бакпосів допоможе виявити збудника, підібрати ефективний антибактеріальний препарат.
Лікування
Лікування пародонтиту включає різні методи, спрямовані на зменшення запалення ясен, зниження ризику втрати зубів і відновлення здоров’я ясен та навколишніх тканин.
На початкових стадіях показана консервативна терапія. Обов’язково проводиться закритий або відкритий кюретаж. Ці процедури дають змогу видалити зубні відкладення, знизити бактеріальне навантаження, купірувати запалення.
У першому випадку проводиться неінвазивна процедура за допомогою ультразвукового скалера. У другому – операція, під час якої лікар відшаровує ясна і видаляє зубні відкладення, відмерлі тканини. Що в підсумку призводить до поліпшення трофіки, регенерації кісткової тканини.
Додатково лікар призначить медикаментозну терапію. Вона включає в себе:
- полоскання розчинами антисептиків;
- обробка антибактеріальними та загоювальними гелями;
- у разі значних гнійних процесів – показане застосування антибіотиків;
- вітаміни та мінеральні комплекси;
- фізіотерапія – кварцування ротової порожнини, електрофорез із лікарськими препаратами, сполуками кальцію.
У важких випадках одним із варіантів лікування є видалення зубів із подальшим протезуванням.
Профілактика
Профілактика відіграє ключову роль у збереженні здоров’я зубів і ясен. Що потрібно робити:
- чищення зубів двічі на день фторовмісною зубною пастою, використання зубної нитки або йоржиків для видалення нальоту і залишків їжі;
- правильне харчування, відмова від куріння, уникнення травм;
- контроль над станом ясен – перші ознаки їхньої кровоточивості є приводом для звернення до лікаря;
- лікування зубів – карієсу, гінгівіту, інших захворювань ротової порожнини.
Регулярні візити до стоматолога і якісний догляд за ротовою порожниною допоможуть запобігти розвитку періодонтиту.
Ціна лікування пародонтиту в Борисполі
У медичному центрі StudioDent проводиться лікування пародонтиту в дорослих пацієнтів. Скільки коштує лікування пародонтиту зубів можна розрахувати тільки після огляду лікаря, визначення стадії захворювання, повного обстеження пацієнта.
Вартість різних послуг стоматологічної клініки представлені в розділі “Ціни” нашого сайту. Записатися на консультацію можна за номерами телефонів, під час відвідування медичного центру. Ми приймаємо жителів Борисполя, області, гостей нашої країни.
Часті запитання
Чи потрібно лікувати пародонтит?
Так, оскільки органами-мішенями є зв’язки і кісткові тканини, які утримують зуб. Без лікування можна втратити абсолютно здоровий різець, премоляр або моляр.
Може простіше видалити ясенну кишеню?
Існує методика резекції кісткових стінок. Але естетичний результат не порадує, а кісткова тканина в цьому місці не зможе приймати повне жувальне навантаження. Тому такий метод лікування відходить у минуле.
Чи можна нормально жити з пародонтитом?
У разі досягнення стійкої ремісії, дотримуючись рекомендацій лікарів щодо догляду за ротовою порожниною, пацієнт із пародонтитом живе звичайним життям.