м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Лазерна пластика вуздечки

Лазерна пластика вуздечки

Лазерна пластика вуздечки язика та губ — процедура, яка виконується з використанням лазера для видалення надлишкових тканин у ротовій порожнині.

Вуздечка — складка, яка пов’язує язик або губу з яснами. У деяких випадках вона може бути занадто короткою або товстою. Це спричиняє порушення рухливості язика, дискомфорт під час ковтання і вимови звуків, проблеми з яснами.

Лазерна пластика вуздечки — популярний метод лікування завдяки високій точності та мінімальному впливу на навколишні тканини. Кванти світла певної частоти крім розсічення тканин, коагулюють судини. Ризик кровотечі під час і після операції, як і інфікування рани патогенною флорою, відсутній.

Переваги та недоліки

Лазеротерапія — технологія, що добре зарекомендувала себе. Вона використовується в стоматології, офтальмології, під час різних хірургічних втручань. Її плюси і мінуси під час корекції вуздечки язика або губи.

ПеревагиНедоліки
  • мінімальний вплив на тканини; швидке відновлення;
  • менший дискомфорт, оскільки не пошкоджуються сусідні тканини;
  • менший ризик ускладнень, оскільки лазер пригнічує бактеріальну флору;
  • висока точність і швидкість процедури (максимум 5-10 хвилин).
  • висока вартість процедури;
  • наявність протипоказань;
  • залишається ризик зрощення вуздечки – в цьому випадку процедуру доведеться проводити повторно;
  • обмежені дані про довготривалі результати, оскільки подібні процедури стали пропонувати і проводити відносно недавно.

Рішення про лазерну пластику вуздечки верхньої губи приймає лікар спільно з пацієнтом. Стоматолог враховує діагноз, поточну клінічну ситуацію і пропонує варіант лікування. Пацієнт же обирає методику хірургічного втручання.

Показання та протипоказання

Показання до лазерного розсічення вуздечки язика або губи – це її надлишковий об’єм, який спричиняє порушення артикуляції, ковтання, вимови звуків, часті кровотечі з ясен. Рекомендовано проводити процедуру в дитячому віці – від 5 до 9 років. Але за необхідності та наявності показань вона доступна і дорослим пацієнтам.

Розсічення вуздечки — безпечна і відпрацьована маніпуляція. Але в деяких випадках її не проводять. Протипоказання для лазерної терапії:

  • вагітність — краще відкласти процедуру до закінчення лактації;
  • підвищена фоточутливість, фотодерматози у пацієнта;
  • інфекції в активній стадії, загострення хронічних захворювань;
  • пацієнти з епілепсією, судомними нападами в анамнезі – лазер може спровокувати розвиток нападу;
  • онкологічні захворювання в активному перебігу, анамнезі;
  • недостатність або неефективність операції за допомогою лазера через індивідуальні особливості пацієнта.

Порушення згортання крові також вважається протипоказанням, але лазер одночасно розсікає тканини і коагулює судини. У цьому випадку питання вирішується індивідуально, а пацієнт повинен повідомити стоматолога про свій статус.

Підготовка до пластики вуздечки лазером

Підготовка до лазерної пластики починається з консультації лікаря, який проведе процедуру. Стоматолог проведе огляд і оцінить стан вуздечки, щоб визначити, чи підходить лазерна пластика пацієнту, обговорить з ним результат операції.

Обстеження включає здачу аналізів крові – загальний, на згортання і біохімічні показники. За наявності хронічних захворювань стоматолог направить до вузьких спеціалістів (кардіолог, невропатолог).

Як проводиться операція

Методика лазерного розсічення вуздечки язика, губи залежить від діагнозу пацієнта і його віку. Загальний алгоритм:

  1. Знеболювання — використовують місцеві анестетики. Дітям першого року життя воно не потрібне, оскільки нервові закінчення ще не сформовані. Якщо пацієнт не може залишатися нерухомо, то лікар пропонує загальну седацію.
  2. Обробка операційного поля антисептиками.
  3. Розсічення тканин.
  4. За необхідності — накладення швів, повторна обробка антисептиками.

Після операції лікар дасть рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною. Їжа має бути м’якою, приємної температури. Гострі, гарячі страви під забороною. Якщо дитина відвідує логопеда, то до загоєння рани від занять доведеться відмовитися.

Чищення зубів проводиться 2 рази на день м’якою зубною щіткою. Поверхню рани обробляють антисептиками за призначенням лікаря, обов’язково ополіскувати рот після прийому їжі.

Звертаємо увагу! Батьки повинні обмежити активність дитини хоча б у першу добу після операції. Після загоєння стоматолог призначить вправи для відновлення функцій язика, вуздечки.

Де провести лазерне підрізання вуздечки язика в Борисполі?

Сімейна стоматологія StudioDent пропонує операції на м’яких тканинах ротової порожнини за допомогою лазера. Вони проводяться планово, тому узгодьте час прийому за телефонами, представленими на сайті стоматологічної клініки. Ми знаходимося в Борисполі, приймаємо жителів міста, області, гостей нашої країни.

Вартість процедури представлена в розділі “Ціна”. Звертаємо увагу, що попереднє лікування зубів оплачується окремо.

Часті запитання

Лазерне випромінювання небезпечне для людини?

Ні, лазери видають кванти світла в безпечному для людини спектрі.

Буде боляче?

Ні, оскільки операцію проводять із застосуванням місцевих анестетиків. Дискомфорт можливий, болісні відчуття відсутні.

Як швидко заживає рана?

У середньому за 7-10 днів. Швидкість регенерації залежить від обсягу втручання, дотримання пацієнтом правил догляду за ротовою порожниною.