м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Кореневі канали: лікування під мікроскопом — запорука одужання

Кореневі канали: лікування під мікроскопом — запорука одужання

Кореневі канали зубів (особливо у премолярів і молярів) – розгалужені й іноді важко передбачувані для лікаря анатомічні структури. Попри сучасне обладнання, під час їхнього лікування стоматолог часто працює навпомацки, спираючись на власний досвід, чуття та поведінку пацієнта в кріслі.

Але за певних анатомічних особливостей — наприклад, основний канал зуба має невелике відгалуження — лікар може його просто не помітити й не намацати. Після встановлення пломби там залишається патогенна флора. Вона продовжує розмножуватися, утворюються гнійні вогнища.

Результат — флюси, кісти на коренях зуба і повторне лікування. Знизити подібний ризик практично до нуля допомагають сучасні дентальні мікроскопи.

Дентальний мікроскоп — невеликий лікнеп

Дентальний мікроскоп — це тубус на мобільній стійці з бінокуляром. Залежно від виробника і моделі пристрою він збільшує зображення в 4-32 рази. Налаштування проводиться вручну або автоматично. Це допомагає лікарю детально розглянути всі порожнини зуба, знайти додаткові канали, провести якісне лікування.

Доктор Гаррі Карр перший застосував дентальний мікроскоп у своїй практиці. Йому належить відома цитата “Вилікувати можна лише те, що можна побачити”.

Як прилад допоможе лікарю:

  • чіткий візуальний контроль на всіх етапах лікування;
  • оцінка якості терапії;
  • мінімізація ризику травми, помилок під час обробки каналів.

Прилад полегшує роботу лікаря, що зі свого боку позначається на пацієнті. Якісне лікування виключає ризик повторного запального процесу в кореневій системі зуба.

Коли рекомендовано використовувати дентальний мікроскоп

Прилад застосовується для всіх видів стоматологічного лікування — від терапії до ортодонтії. Коли рекомендовано його використовувати:

  • багаторазове лікування флюсів, кіст у зубних каналах;
  • в анамнезі прорив тканин інструментом, був вихід пломбувального матеріалу за межі зубного каналу;
  • травми зуба, за яких його ще можна зберегти;
  • повторний запальний процес на верхівці кореня зуба;
  • початковий карієс, але в дуже незручному або важкодоступному місці;
  • лікування каналів у вагітних жінок, що дає змогу виключити контрольні рентгенівські знімки в процесі терапії.

Звертаємо увагу! Якщо вам доводиться переліковувати зуб, то незалежно від причин найкраще це робити відразу із застосуванням дентального мікроскопа.

Як проходить лікування

Особливих відмінностей пацієнт не відчує. Для нього це буде звичний прийом з використанням ін’єкційних знеболювальних препаратів. Просто всі процедури лікар виконує із застосуванням дентального мікроскопа.

Йому не доводиться постійно відволікатися, оглядати зуб за допомогою дзеркала або робити кілька рентгенівських знімків для контролю проходження дентальних каналів. У підсумку — економія часу і якісна обробка патогенного вогнища.

Переваги та недоліки

Переваги лікування під мікроскопом потрібно розглядати як з боку лікаря, так і пацієнта. Для стоматолога застосування якісного обладнання підвищує швидкість і якість роботи.

Переваги для пацієнта:

  • точний діагноз;
  • ймовірність помилки, ускладнень наближається до нуля;
  • ризик травми, помилки лікаря відсутній;
  • у деяких випадках лікування можна проводити без контрольних рентгенівських знімків, що знижує променеве навантаження;
  • менше відвідування для повторного оброблення антисептиками зубних каналів, оскільки стоматолог може якісніше провести первинне їхнє очищення й оброблення;
  • коротший період відновлення, швидке купірування болю.

Основний недолік використання дентального мікроскопа для пацієнта — вища вартість лікування. Але з огляду на довготривалу перспективу (відсутній ризик травм, повторного переліковування каналів, кілька рентгенівських знімків для контролю терапії), то його можна нівелювати.

Дентальний мікроскоп — чудове стоматологічне обладнання. Воно покращує якість лікування пацієнта, полегшує роботу лікаря. Тому якщо у вас складний випадок, були рецидиви апікального періодонтиту або травма зуба, то лікарі клініки StudioDent рекомендують обирати терапію із застосуванням дентального мікроскопа.

Часті запитання

Лікування під мікроскопом — це боляче?

Ні, оскільки застосовуються препарати для ін’єкційної анестезії. Виглядає футуристично, дещо незвично, але не боляче і не страшно.

Як підготуватися до лікування зубів під мікроскопом?

Спеціальної підготовки не потрібно. Достатньо прийти в призначений час. Рекомендуємо перед прийомом провести гігієнічні процедури.

Чим корисний дентальний мікроскоп?

Прилад збільшує зображення до 8-32 разів, що дає змогу стоматологам бачити навіть найдрібніші деталі зуба і тканин, що його оточують. Це корисно для точної діагностики, видалення карієсу і лікування кореневих каналів.

Які процедури можна проводити з використанням мікроскопа?

Мікроскоп використовується для лікування кореневих каналів (ендодонтії), видалення карієсу, реставрації зубів та інших хірургічних і консервативних процедур. Він допомагає стоматологам побачити й обробити навіть найскладніші випадки.

Наскільки безпечне використання мікроскопа для пацієнтів?

Мікроскоп несе мінімальні ризики для пацієнтів, оскільки він допомагає стоматологам уникати помилок і підвищує якість лікування. Завдяки якісному візуальному контролю, ймовірність пошкодження навколишніх тканин мінімальна.