м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Корекція брекет-системи

Виправлення прикусу – це тривалий та трудомісткий процес. Як відомо, коригуючий ефект відбувається за рахунок постійного впливу на зубний ряд. Термін лікування в ортодонтії завжди індивідуальний, на етапі консультації лікар визначає його для кожного конкретного випадку, виходячи з особливостей зубного ряду пацієнта та обраної системи. У будь-якому випадку, пацієнту доведеться відвідувати крісло ортодонта з метою корекції системи.

У процесі лікування через зміну положення зубів і пов’язане з цим послаблення впливу на них брекет-системи потрібне регулярне коригування (активація) системи. Зазвичай вона проводиться щомісяця, але для самолігуючих брекетів активація необхідна раз на 10-12 тижнів. Активація брекет системи проводиться ортодонтом при черговому плановому відвідуванні. Ціна активації брекет системи може входити у вартість курсу ортодонтичного лікування або оплачуватись окремо.

Дуга брекет системи вигнута за формою правильного зубного ряду. У процесі лікування необхідна періодична зміна дуги для зміни ортодонтичного зусилля. Нерідко при носінні брекетів вони відклеюються, у такому разі необхідно про це повідомити лікаря і повторно їх зафіксувати. Якщо цього не зробити вчасно, ви втратите час, адже при відклеюванні навіть одного елемента вся система перестає працювати.

Криві зуби не можуть виправитися самі по собі і будь-яка ортодонтична техніка має періодично активуватися, це стосується не лише брекетів, а й капп із пластинковими апаратами. Щось можна активувати в ортодонтії самостійно, а щось має бути запущене лише вашим ортодонтом. Лікарю на кожному своєму прийомі потрібно перевіряти перебіг лікування, при необхідності активувати брекети та забезпечувати нормальний перебіг всього виправлення.

Варто пам’ятати, що ефект ортодонтичного лікування залежить від того, наскільки дії лікаря та пацієнта поєднані. Якщо пацієнт погодився на лікування брекетами неохоче, якщо він не вважає за обов’язкове неухильно дотримуватися рекомендацій лікаря, то лікування може бути неуспішним. Це пов’язано з тим, що результат лише наполовину залежить від лікаря. Лікар встановив брекети, а далі їх носить пацієнт. І доглядає за ними теж він. Пацієнт повинен регулярно ходити до лікаря для контролю за станом брекетів.