м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Апарат однощелепний

Однощелепний ортодонтичний апарат (пластинка) — це лікувальний пристрій для виправлення неправильного прикусу. Конструкції такого типу широко використовуються в дитячій практиці. Залежно від точок застосування сили та опори можуть розташовуватися тільки на одній щелепі або на обох.

Однощелепний ортодонтичний апарат (пластинка)

Однощелепний апарат для дітей являє собою лінгвальну або вестибулярну дугу (основу) з кріпленнями та напрямними елементами: кламерами, гвинтами, скобами. При цьому опора апарату для нижньої щелепи припадає на альвеолярний відросток; апарат для верхньої щелепи спирається на піднебіння. Спрямована дія конструкції відповідає за виведення зубів у правильну позицію: задане розширення зубного ряду стимулює зростання щелепи та своєчасне прорізування зубів. Ефективність лікувального заходу багато в чому залежить від методичного та правильного застосування конструкції: носіння апарата має наближатися до 24 години на добу. Знімати пристрій рекомендовано лише на час проведення гігієнічних процедур.

Однощелепний ортодонтичний апарат (пластинка)

Однощелепний ортодонтичний апарат може бути використаний як профілактичний протез у разі відсутності одного або декількох молочних зубів. Дана методика доцільна, якщо втрата молочних зубів відбулася раніше, ніж за рік до їхньої природної зміни. У цьому випадку простір, що звільнився в зубній дузі, викличе зміщення зубів, що залишилися, і спровокує аномальне формування прикусу. Запобігти небажаним змінам допоможе профілактичне протезування.

Знімний однощелепний апарат для дітей виготовляється в зуботехнічній лабораторії по індивідуальному зліпку. До кожного клінічного випадку підбираються конструктивні елементи. Відносним недоліком даного типу конструкцій є можливість їхнього самостійного зняття. Іноді може спостерігатися контактне роздратування тканин і тимчасове порушення дикції.

Однощелепний ортодонтичний апарат (пластинка)