м. Бориспіль, вул. Київський Шлях 71а, БЦ "Гранат"
Пн-Сб 9:00-20:00
Нд 9:00-16:00

Яку зубну пасту вибрати: поради та рекомендації

Яку зубну пасту вибрати: поради та рекомендації

Зубна паста — засіб для чищення зубів і догляду за порожниною рота. Вона призначена для видалення нальоту та освіження подиху. Зазвичай зубна паста містить абразивні частинки для механічного видалення нальоту, сполуки фтору для захисту від карієсу, антисептики або відбілювальні речовини, ароматизатори. Як обрати гігієнічний засіб розповідають стоматологи клініки StudioDent.

Склад зубних паст

Незважаючи на безліч виробників і видів, усі зубні пасти містять такі групи речовин:

  • фторвмісні сполуки — обов’язковий елемент для дорослих гігієнічних засобів;
  • компоненти для зменшення чутливості емалі;
  • антибактеріальні засоби — на основі витяжок із лікарських трав, харчової води, антисептиків;
  • абразивні частинки;
  • мийні компоненти;
  • загусники та засоби, які перешкоджають висиханню зубної пасти;
  • відбілювальні компоненти на основі пероксиду водню.

Нині виробники стали експериментувати з ентеросорбентами. Вони не тільки очищають емаль, а й абсорбують запахи, які з’являються через життєдіяльність бактерій. Крім того, у складі препарату часто присутні натуральні ароматизатори (наприклад, ментол, лімонен) на основі ефірних олій. Цей момент потрібно враховувати алергікам.

Класифікація засобів гігієни ротової порожнини

Реклама пропонує різноманітні доглядові засоби для зубів і порожнини рота. Усі обіцяють захист від карієсу, захворювань ясен, свіжий подих. Щоб розібратися в цьому розмаїтті, потрібно розбиратися у видах зубних паст.

Класифікація засобів гігієни:

  • протикарієсні з фторидами, які зміцнюють емаль;
  • відбілювальні з перекисом водню або абразивними частинками, які видаляють харчові пігменти і відбілюють емаль;
  • протизапальні з антисептичними інгредієнтами — для придушення бактеріальної флори, рекомендовані при комплексному лікуванні гінгівіту;
  • для чутливих зубів — містять компоненти, які блокують канали, що ведуть до нервів. Наприклад, ремінералізуючі, які покращують якість емалі, або знеболювальні;
  • натуральні — не містять синтетичних компонентів;
  • дитячі — у них кількість сполук фтору менша, ніж у гігієнічних засобах для дорослих.

Це основні типи зубних паст. Вибирати потрібно виходячи з віку пацієнта, його діагнозу, уподобань, навіть з урахуванням місця проживання. Якщо вам важко, то зверніться до стоматолога. Лікар допоможе підібрати зубну пасту, яка підходить і вирішує основні запити пацієнта.

Починаємо обирати

Найкращий спосіб обрати гігієнічний засіб — це звернутися до лікаря. Якщо така можливість відсутня, то стоматологи “Студіо Дент” підготували чек-лист для пацієнтів.

ЕтапКоментарі лікарів
Цілі використанняВизначте основну мету, для якої вам потрібна зубна паста. Наприклад, захист від карієсу, відбілювання емалі, зменшення чутливості або купірування запалення ясен.
СкладВивчіть склад і зверніть увагу на інгредієнти. Наприклад, протикарієсні пасти містять фториди, відбілювальні — перекис водню або абразивні частинки, а протизапальні — антисептичні, антибактеріальні речовини.
Чутливість зубівЯкщо у вас чутливі зуби, вибирайте засоби, які призначені для цієї проблеми. Вони містять компоненти, які блокують провідність канальців в емалі.
Природні інгредієнтиЯкщо ви шанувальник усього натурального, то вибирайте препарат з рослинними компонентами. Алергікам слід ретельно вивчати їхній склад.
ВікДітям підбирайте зубні пасти з урахуванням їхнього віку. У них зменшено кількість фтору, використовуються гіпоалергенні добавки. Для малюків, які ще не можуть прополоскати рот, обирайте зубну пасту, яку можна ковтати.
Тип і стан зубної емаліВраховуйте стан зубів. Деякі пасти містять великі абразивні частинки, вони можуть пошкоджувати ослаблену емаль.

Інновації від виробників зубних паст

Нині активно просувають інноваційні пасти на основі гідроксиапатиту. Це синтетичний матеріал, завдяки його близькості до натуральних компонентів емалі та малим розмірам (до 0,05 мікрон) він вбудовується в тканини зуба і замуровує мікротріщини. Але доведено, що хоча матеріал і може закрити дефекти емалі, синтетичний гідроксиапатит не нейтралізує дію молочної, інших органічних кислот, які розм’якшують емаль зуба.

 До складу лікувально-профілактичних зубних паст вводять такі компоненти як карбамід і ксиліт, харчову соду. Вони мають подвійну дію – бікарбонат натрію нейтралізує кислоти, які утворюються під час розщеплення вуглеводів у ротовій порожнині. А карбамід і ксиліт сприяють швидкому розщепленню цукрів. Таким чином, у роті підтримується нормальний рівень рН, що перешкоджає демінералізації емалі.

Деякі висновки

Якщо у вас відсутні проблеми із зубами і яснами, то вибирайте гігієнічні зубні пасти на ваш смак і з урахуванням бюджету. Головне — не забувайте чистити зуби 2 рази на день.

Якщо у вас хронічні гінгівіти, захворювання пародонту, ослаблена з різних причин емаль, то зверніться до лікаря. Він виявить їхню причину, проведе лікування і дасть рекомендації щодо вибору зубної пасти, інших засобів для догляду за ротовою порожниною.